Митрополит Никодим: Искоренимо таму из себе

24-06-2026 11:12:14
1 минута

У трећу недељу по Духовима (21. 6. 2026.) Његово Високопреосвештенство Архиепископ задарско-шибенички и Митрополит далматински Г. Никодим служио је Свету Архијерејску Литургију у Смоковићу.

Верни народ задарској краја окупио се у заједничкој молитви у Храму Светог Георгија, а све присутне Митрополит је поздравио пригодном беседом.

„Драга браћо и сестре, ми бисмо као хришћани, требали да се трудимо да нема таме у нама, а нарочито да ту таму не тражимо у другима, да не сматрамо да смо бољи од других и да ћемо се спасти пре него наши ближњи. Ми морамо да искоренимо ту таму из себе и да у свима, на првом месту, видимо добро, да свакога сматрамо за ближњега и да кроз тај свој труд наследимо Царство Небеско, јер је једини разлог за наш живот у овоме свету управо Царство Небеско. Њему треба да тежимо и то треба да буде циљ свих наших деловања у овоземаљском животу. Да бисмо то могли, треба да постимо, да се причешћујемо и да долазимо у Цркву, да се исповедамо и надасве да волимо све људе, па чак и оне који су непријатељи наши, јер нас на то позива Господ“, поручио је Митрополит Никодим.

 

 

 

 

Извор, фото: Фејсбук страница Епархије далматинске

Категорије: Српска црква Вести