Изградња парохијског дома у Бродареву у завршној фази
У уторак 23. јуна 2026. године Његово Високопреосвештенство Архиепископ и Митрополит милешевски г. Атанасије примио је у посету у Епархијском двору у Пријепољу чланове Црквеног одбора храма Светог кнеза Лазара у Бродареву. Поред чланова Одбора у делегацији су били и надлежни парох јереј Радан Драгутиновић, архијерејски намесник пријепољски протојереј Игор Ерић и Председник Општине Пријепоље Драго Попадић.
Гости су Митрополита Атанасија известили о току радова на градњи парохијског дома у порти храма Светог кнеза Лазара у Бродареву, који су у завршној фази. Изградња парохијског дома је, по благослову Митрополита Атанасија, почела 27. јуна 2025. године.
Митрополит похвалио труд и вредне градитеље и благословио даљи рад на довршетку овог црквеног дома. У сусрет завршетку радова размотрени су и договарани могући термини за освећење и стављање у пуну функцију овог новог објекта.
Поред рада на изградњи парохијског дома чланови Црквеног Одбора су Митрополиту изложили и планове за потпуно уређење порте храма Светог кнеза Лазара. Како је за овај велики пројекат неопходно, у припремном делу радова, извршити више стручних снимања терена, ангажовати стручне тимове Завода за заштиту споменика и екипе неких јавних предузећа то ће у реализацију бити укључена, као додатна подршка, и Општина Пријепоље са Председником Драгом Попадићем на челу.
Детаљно размотривши са својим саговорницима све изложено Митрополит Атанасије је похвалио све који су се прихватили да помогну у реализацији ових обимних и значајних радова, захвалио на љубави коју исказују према својој Цркви и Епархији милешевској и благословио сваки њихов даљи богоугодан труд и рад.



Извор, фото: Епархија милешевска